21.9 C
Tuzi
Friday, June 14, 2024

Historike: Deçiqi Kampion i Malit të Zi në futboll

Skuadra e Deçiqit fitoi titullin e parë historik – Kampion i Malit të Zi në futboll.

Një xhiro para përfundimit të kampionatit, skuadra e Deçiqit siguroi titullin e parë, duke fituar ndaj Sutjeskës në Nikshiq (1:0).

Gati në të gjithë xhirot e këtij kampionati Deçiqi ka qenë lider në tabelë dhe titulli i kampionit është më se i merituar.

Lajmet e fundit
Related news