19.9 C
Tuzi
Thursday, May 23, 2024

Shqipëria publikon listën për ndeshjet e tetorit

Shqipëria do të luajë dy përballje në muajin tetor, ato kundër Çekisë dhe Bullgarisë. Padyshim që ndeshja më e rëndësishme është ajo e kualifikueses për Europian, teksa ndaj Bullgarisë do të luhet si një takim miqësor ku do të provohen elementet e rinj.

Vetëm pak minuta më parë trajneri Silvinjo ka zbardhur zyrtarisht listën e lojtarëve që janë të grumbulluar për këto ndeshje, ku mund të shihni disa lëvizje dhe kryesorja, kthimin e Brojës. /Sport Ekspres/

PORTIERË:
Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Elhan Kastrati

MBROJTËS:
Berat Gjimshiti, Ardian Ismaili, Arlind Ajeti, Ivan Balliu, Mario Mitaj, Elseid Hysaj, Enea Mihaj, Frederic Veseli

MESFUSHORË:
Ylber Ramadani, Klaus Gjasula, Kristjan Asllani, Nedim Bajrami, Arbnor Muja, Qazim Laçi, Keidi Bare

SULMUES:
Mirlind Daku, Sokol Cikalleshi, Armando Broja, Ernest Muçi, Myrto Uzuni, Jasir Asani, Taulant Seferi

Lajmet e fundit
Related news